четвер, Березень 21

Їжа в Греції: основи

Їжа в Греції: оливки, оливкова олія, грецький хліб

Коли розмова заходить про відпочинок в Греції, крім теплої погоди і ласкавого моря, багато хто згадує оливки, оливкову олію та грецький смачний хліб. Так, це основоположні інгредієнти грецького столу.

Оливки – загадковий плід. Спробувавши оливки в перший раз, багато хто не розуміє, як це можна їсти, але … пробують ще раз, потім ще раз і вже не в силах відмовитися від незвичайного смаку маслин. Цей маленький плід став основним продуктом не тільки Греції, але і всього Середземномор’я.

Існує багато різновидів і смаків маслин, серед яких кожен знайде той, що ближче йому до смаку. Стародавні греки їли зрілі чорні оливки, так як вважали, що вони особливо добрі для здоров’я. Зелені оливки – незрілі, чорні – вже дозрілі. Між цими двома видами існують всілякі оливки, які також діляться і по регіонах, де вони ростуть. Найвідомішими з них є оливки Каламата, які походять з району міста Каламата в Мессенії в південних Пелопонессах.

У Греції у всіх є свої улюблені оливки. Деяким подобаються великі круглі і соковиті оливки з Амфісси на північний захід від Дельфи, а хтось надає перевагу чорним тріснутим оливкам, які маринують в солі. Найбільші оливки, розміром з невелику картоплю, можна знайти в Галаті, навпроти острова Порос, їх вирощують власники готелю Saga Hotel. Якщо Ви вирішили купити оливки, то краще це зробити на центральному ринку в Афінах, в спеціальних магазинах, там Ви зможете спробувати оливки перед покупкою.

Щоб відчути себе краще і здоровіше, необов’язково слідувати найжорстокішим дієтам, достатньо внести в свій раціон невеликі корективи і дотримуватися їх. Наприклад, використовувати оливкову олію, яке знижує рівень холестерину і захищає імунну систему.

Грецька оливкова олія вважається кращою в світі. Можливо, це пов’язано з тим, що вона використовувалася ще з найдавніших часів. Самі греки споживають більше оливкової олії на людину, ніж будь-яка країна в світі. Маслини збирають вручну в кінці листопада і пресують. У деяких місцях їх пресують вручну, так само, як і тисячі років тому. Однак більша частина масла видобувається високошвидкісними відцентровими машинами. Оливкова олія, яке отримується у такий спосіб, називається Extra-Virgin, це первинне віджимання. Потрібно приблизно 5 кілограм оливок, щоб отримати один кілограм оливкової олії.

Оливкова олія Extra-Virgin – це як свіжовичавлений сік з фруктів, отриманий без застосування хімічних добавок. Це найчистіший органічний продукт, ідеальний для приготування соусів і заправки салатів.

Існує також оливкова олія, яке є результатом суміші рафінованої оливкової олії і оливкової олії Extra-Virgin в співвідношенні 85% до 15%. Воно ідеально підходить для смаження, так як не утворює канцерогенів.

Також виробляється і оливкова олія другого віджиму – Ромас olive oil. Для її отримання використовуються органічні розчинники і висока температура, а потім отримана олія змішується з оливковою олією Extra-Virgin. Вона має ті ж вітаміни і мінерали, що і інші два види оливкової олії, але меншу харчову цінність. Використовується тільки для смаження.

Грецький хліб – не просто добавка до страв на столі, це окреме блюдо. Великі шматки хліба, змочені в гарячому молоці, соусі або оливковій олії, або подані до столу разом з салатом з баклажанів або рибної ікри, з давніх часів були основним продуктом харчування в Греції.

Немає нічого кращого, як відправитися в місцеву пекарню і купити буханку свіжого сільського, ще гарячого хліба. Деякі сільські пекарні в Греції як і раніше використовують дров’яні печі і ті ж корисні рецепти, які використовували їх батьки і діди. Інші пекарні воліють додавати в тісто білу муку.

З початком 40 денного посту перед Великоднем, на вулицях Греції продається пісний хліб, а під час святкування Великодня – відомий хліб з червоним пасхальним яйцем посередині. Якщо Ви любитель випічки, вирушайте в Афіни, де розташовано безліч пекарень, з різними видами смачної грецької випічки.

Звертайтеся до нас – працівники турфірми “Юміс” завжди раді організувати для Вас найкращий та незабутній відпочинок в Греції!