понеділок, Листопад 29

Їжа в Греції: грецький сир

Їжа в Греції: грецький сир

Вибираючи відпочинок в Греції, слід заздалегідь познайомитися з основними видами їжі, яку доведеться там їсти. Крім відомих грецьких оливок і смачного хліба, Греція славиться різноманітністю сирів. Познайомимося з деякими з них.

Фета

Найвідоміший грецький сир – це фета (фетакі), національний сир Греції. У Європейському союзі навіть був прийнятий закон, що тільки греки можуть називати свій сир “фета”. Це смачний і корисний продукт. З давніх-давен сир фета виготовлявся в області Румелі, але зараз його виробляють всюди, і Іпірус, Пелопонессос і Лесбос. Фета виробляється з козячого або овечого молока і вимочується в розсолі. Це м’який сир, якщо його перетримати, він буде занадто солоним.

У Греції, замовляючи салат з сиром фета в будь-якому ресторані, Ви помітите одну особливість – набагато більше сиру фета в своєму салаті, ніж в будь-якому ресторані Вашої рідної країни. Особливо на островах з меншою кількістю туристів, де сир фета виробляється місцевими або навіть самим власником ресторану. Купити сир фета в Греції можна в будь-якому магазині або супермаркеті, але краще уточніть, чи є в них сир фета місцевого виробництва (dopio).

Мізітра

Ще один популярний вид грецького сиру Мізітра – це ніжний сир, трохи схожий на м’яку фету. Виготовляється з підігрітої сироватки, в яку додають трохи молока або вершків. До вживання готовий через кілька днів, але його можуть витримувати і довше, до семи місяців. Якщо додають багато молока, то сир залишають вимочуватися в солі і висушують до консистенції твердого сиру, який можна натирати на тертці. На острові Кеа використовують так званий кислий сир або кислу Мізітру (Xinomyzithira), який має більш інтенсивний смак.

Гравьєра

Гравьєра – це твердий грецький сир, який виготовляють з козячого, овечого або коров’ячого молока. Цей сир має солодкий вершковий смак. Смачний сир гравьєра з горіховім смаком, можна купити на острові Наксос. Кефалогравьера – ще один твердий сир, але більш гострий, чем гравьєра.

Кассера

Кассера – напівтвердий сир з пікантним смаком. Виготовляється з молока кіз або овець. Витримується не менше трьох місяців. Ідеально підходить для нарізки, запікання, гриля. Найсмачнішим вважається кассера з Лесбосу, Наксоса чи Криту.

Кефалотірі

Кефалотірі – гострий, твердий і солоний сир, зазвичай зроблений з цілісного овечого молока. Найстаріший грецький сир, який дуже любили ще в Візантії. Готують його зазвичай на початку нового сезону. Після того, як ягнят забирають від матері, овече молоко використовується для виготовлення кефалотірі. Смак його свіжий, насичений, з присмаком овечого молока і гострим смаком, схожим з оливковою олією. Витримується не менше трьох місяців.

Ладотірі

Ладотірі – сир з Лесбосу. Виготовляється з овечого або козячого молока і зберігається в маслі.

Існує досить багато видів грецьких сирів. У кожній області виробляють свій місцевий сир або сир, який має знайому Вам назву, проте дещо інший смак, ніж Ви очікували зустріти. На кожному острові Ви знайдете свій особливий сир, навіть у кожного виробника один і той же сир буде відрізнятися.

Смачними твердими і середніми твердими сирами славиться острів Лесбос, особливо в селах Ватусі, Сидіра і Монтемадос, де багато сирних і молочних ферм, багато овець і кіз, і багато молока. У більш традиційних селах Ви можете знайти сир, який витриманий в шкірі кози або вівці.

Сир можна купити в будь-якому супермаркеті або продуктовому магазині в Греції, але по сусідству з громадським ринком в Афінах є магазини, які продають тільки сир, а дехто продає тільки фета. Для сиру з Лесбосу є магазин продуктів Лесбос, поруч з готелем Атталос на вулиці Атінас, де Ви можете купити сир у будь-якого з виробників сиру в Лесбосу.

Звертайтеся до нас – працівники турфірми “Юміс” завжди раді організувати для Вас найкращий та незабутній відпочинок в Греції!