понеділок, Жовтень 18

Відпочинок в Чорногорії: що обов’язково потрібно подивитися і зробити

Відпочинок в Чорногорії

Головна визначна пам’ятка, звичайно ж, Чорні гори, які зовсім вже й не чорні. Хоча колись, дуже давно, гори в цій країні були покриті такими густими лісами, що навіть промінчик світла не проникав крізь гілки. І ще кажуть, що коли дозрівають на деревах оливи, вони стають чорними і їх дуже багато. Якась з цих легенд і стала основою назви країни: Монте – означає «гори», Негро – «чорний».

Для поїздки в гори менше двох днів виділяти не варто, обов’язково потрібно взяти з собою воду, ну і що-небудь для перекусу. Автомобіль повинен бути комфортним – дорога довга, але воно того варте: височенні гори, стрімкі обриви, тунелі в горах, невеликі містечка і селища, домашні ресторанчики і магазинчики.

Можна прогулятися гірськими стежками і пішки, поїсти дику суницю, попити смачної джерельної води, покататися на човні, сходити до печер, ну, і просто подихати найчистішим в Європі повітрям.

До речі, є в Чорногорії і найстаріше оливкове дерево, якому більше 2000 років. Росте вона в місті Бар, в його старій частині.

Є в Чорногорії містечко Пераст, яке колись було притулком піратів. Це одне з найдавніших і найкрасивіших міст, розташоване воно на північний захід від Котора на березі Бока-Которської затоки. Місто настільки красиве і романтичне, що сюди спеціально приїжджають, щоб зробити незабутню фотосесію. Саме містечко невелике, тут проживає близько 400 осіб. Будинки в місті мають поважний вік, побудовані вони в 15-17 століттях, будівництво нових будівель тут заборонено, дозволена тільки реставрація старих.

Прекрасною частиною відпочинку в Чорногорії стане прогулянка по марині близько Тивата Порто Монтенегро, де можна насолодитися видом на більш ніж 500 різних яхт. Це невеличке люксове містечко було задумане у 2006 році: гарний відпочинок красивих і щасливих людей, море сонце, тиха музика, смачна їжа.

А ось насолодитися найсмачнішим повітрям можна в парку Милочер, який колись був резиденцією королів. Всі рослини і дерева в цьому парку були привезені і посаджені моряками.

Прекрасним відпочинком в Чорногорії стане і прогулянка по Національному парку Дурмітор, який знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Тут є кілька озер з чистою водою, які залишилися після льодовикового періоду. Наприклад, озеро Чорне має форму вісімки, про нього говорять, що на його дні – древній монастир.

Коли ж, після всіх подорожей, голод візьме верх над допитливістю, ось тоді саме час їхати в селище Негуши – мекку гурманів. Тут в кожному будинку є своя коптильня або «Сушара», домашній пршут (місцеві ласощі), сир, вино, медовуха, лоза.

І, звичайно ж, відпочинок в Чорногорії це пляжі на будь-який смак: відокремлені – це Каменово і Дробний пьесак між Бечічі і Петровац; популярний піщаний – Jaz між Будвой і Тіватом; є і пляж з WI-FI і офіціантами – це Плоче, який знаходиться на мисі гори; популярний пляж Лучиця в місті Петровац.

Одним словом, відпочинок в Чорногорії це чудовий вибір – працівники турфірми “Юміс” у Херсоні завжди із задоволенням підберуть для Вас його найкращий варіант!