неділя, Серпень 1

Відпочинок в Чорногорії: літні свята

Відпочинок в Чорногорії: літні свята

Знати про найближчі свята, фестивалі або концерти, вирушаючи на відпочинок в Чорногорію з Херсону, зовсім не завадило б. У літню пору, коли Чорногорія обласкана сонцем і туристи наповнюють вулиці її приморських міст, країна переповнена різними святковими і культурними заходами, в тому числі і державними.

Свято 3 червня – День оголошення Чорногорії державою

3 червня Чорногорія зазначає щорічну річницю, яка присвячена незалежності Чорногорії. 21 травня 2006 року відбувся референдум про вихід Чорногорії зі складу Державного союзу Сербії і Чорногорії. 3 червня 2006 року була офіційно опублікована декларація про незалежність Чорногорії. Була також представлена нова Конституція, в якій держава Чорногорія оголошувалася незалежною, цивільною і демократичною державою. 28 червня Чорногорія була прийнята в члени ООН.

Свято 28 червня – Видовдан, день Святого великомученика Лазаря

Це свято пов’язане і з давніми віруваннями слов’ян і з церквою, і з військовими подіями. Вважається, що стародавні предки, слов’яни, в цей день шанували бога Святовита – повелителя родючості і воєн. Йому приносили дари, просячи про захист від ворогів і багатому врожаї. Дівчата, в цей день, плели вінки і спускали їх на воду, гадаючи, таким чином, на нареченого і заміжжя.

Але так склалися історичні події, що набагато пізніше, саме в цей день 28 червня 1389 року відбулися дуже важливі події для Балкан, пов’язані з боротьбою за свободу і незалежність – бій на косовському поле. Хоча ці дані суперечливі – деякі історики стверджують, що жителі Чорногорії не брали участі в цьому бою.

У наші дні, Сербська церква в Чорногорії, продовжує відзначати річницю битви. Цей день присвячується Святому Лазарю, ватажку сербських воїнів. У цей день немає ні гучних гулянь, ні святкувань, ні співів. Це тихий день скорботи і вшанування загиблих. Завдяки цим мужнім воїнам, Балкани змогли виграти бій у турецькій армії, зберегти свою культуру і віру, і отримати повагу з боку турецьких завойовників.

Свято 13 липня – День державності Чорногорії

Для тих, хто вирушає на відпочинок в Чорногорію в липні, є можливість потрапити на головне державне літнє свято. Цей день в Чорногорії оголошується вихідним. По всій країні в великих містах проходять різні розважальні програми.

Свято 28 серпня – День оголошення Чорногорії королівством

З 1515 по 1851 року Чорногорія управлялася духовними лідерами. Але, коли Данило I відмовився від духовного сану, ця спадкоємність була перервана і країна отримала першого світського правителя. Після вбивства Данила в 1860 році країною керував князь Нікола I Петрович-Негош. У 1910 році 28 квітня він проголосив себе королем, а Чорногорію королівством.

Відпочинок в Чорногорії влітку наповнений найрізноманітнішими святковими подіями, розважальними заходами, культурними програмами. Туристам зовсім не доводиться нудьгувати.

Відпочинок в Чорногорії це чудовий вибір – працівники турфірми “Юміс” у Херсоні завжди із задоволенням підберуть для Вас його найкращий варіант!